Breaking News
Home / Transport / Jakie samochody z zagranicy sprowadzane są przez Polaków?

Jakie samochody z zagranicy sprowadzane są przez Polaków?

Nie ma co ukrywać, że Polacy niejednokrotnie decydują się na sprowadzanie samochodów z zagranicy. Dokładniej mówiąc, mowa o używanych samochodach. Niemniej warto zadać sobie pytanie, jakie samochody z zagranicy są najczęściej sprowadzane?

Samochody z zagranicy — na co się decydujemy?

Patrząc przez pryzmat ostatnich kilkunastu miesięcy, na pewno warto zwrócić uwagę na Audi, BMW, Ople, Fordy czy Volkswageny. Co sprawia, że Polacy decydują się na niemieckie firmy (jest to sytuacja, która nie zmienia się od dłuższego czasu)? Można pokusić się o stwierdzenie, że wszystko sprowadza się do zainteresowania i popularności tego, co jest na rynku. Niemieckim samochodami w znacznym stopniu interesują się choćby litewscy handlarze.

Samochody z zagranicy — można mieć jakieś obawy?

Zapewne są wśród nas osoby, które obawiają się sprowadzać samochody z zagranicy. Z czego to wynika? Na to pytanie każda osoba musi odpowiedzieć w zgodzie z własnym sumieniem. Niemniej nie oznacza to tego, że sprowadzanie samochodów z zagranicy jest bezpieczne.

Za największy kłopot trzeba uznać duże przebiegi. Słyszy się o tym, że proceder dotyczący korygowania liczników zostanie ograniczony, ale trudno powiedzieć, czy tak będzie. Na pewno trzeba bardzo uważać.

Co warto podkreślić poza zaniżonym przebiegiem? Bez wątpienia warto zwrócić uwagę na proponowaną cenę. Zadbany egzemplarz w Polsce zawsze będzie niżej wyceniony niż zadbany egzemplarz w Europie Zachodniej.

Naturalnie nie można też wykluczyć sytuacji, w której auto będzie uszkodzone. Co istotne, nie chodzi o sytuacje zdarzające się incydentalnie. Nie ma też co ukrywać, że uszkodzone auto jest równoznaczne z niską ceną. Warto też podkreślić, że później auto często wystawiane jest na sprzedać (wystarczy przejrzeć ogłoszenia).

Podsumowanie

Podsumowując to wszystko, co zostało powiedziane, Polacy stawiają na niemieckie samochody. W zasadzie rynek niemiecki jest w znacznej części opanowany przez polski handlarzy (rynek niemiecki jest atrakcyjny również z perspektywy litewskich handlarzy).

Jeśli chodzi o sprowadzanie samochodów z zagranicy, zawsze pojawiają się jakieś obawy. Wystarczy wspomnieć choćby o zmienianiu liczników. Krótko mówiąc — na pewno trzeba uważać.

Biorąc to wszystko pod uwagę, można powiedzieć, że sprowadzanie samochodów z zagranicy jest równocześnie szansą i zagrożeniem, wszystko zależy od konkretnej sytuacji. Można też dodać, że na pewno trzeba mieć trochę szczęścia, ale na szczęście niestety nigdy nie ma się wpływu.

Dodaj komentarz